راه اندازی وب سایت چگونه است؟

در مقاله "طراحی وب سایت" با کلیات طراحی وب سایت ها و اهداف و نیازهای کلی طراحی وب سایت آشنا شدیم و در مطلب "درآمد وب سایت ها از کجاست؟" به پلن های درآمدی وب سایت ها اشاره کردیم و متوجه این موضوع شدیم که با قدری پشتکار و تلاش می توانیم با راه اندازی یک وب سایت درآمد قابل توجهی داشته باشیم. اما معمولا هزینه های راه اندازی وب سایت ها زیاد است و با توجه به اینکه در شروع راه اندازی وب سایت نمی توان خیلی هزینه کرد، راه حل چیست؟

راه اندازی وب سایت را خودمان انجام دهیم!

شاید تعجب آور باشد اما در ادامه راه پیاده سازی وب سایت را بدون نیاز به دانش و مهارت خاص بررسی می کنیم.

راه اندازی وب سایت

در شروع پیاده سازی یک ایده معمولا بیشتر باید به دنبال بازاریابی بود و پرداخت هزینه های زیاد برای طراحی وب سایت چندان ضروری نیست بنابراین می توان با نصب و راه اندازی وب سایت با سیستم های مدیریت محتوا و نصب یک قالب آماده وب سایت را راه اندازی کرد و بعد از اینکه کمی نیاز به امکانات حرفه ای تر بود به دنبال شرکت های طراحی وب سایت به منظور طراحی یک وب سایت حرفه ای رفت یکی از سیستم های مدیریت محتوای بسیار ساده و در عین حال حرفه ای که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که با نصب و راه اندازی آن به سادگی می توان وب سایت های مناسبی را پیاده سازی کرد البته معایب این سیستم نیز کم نیست اما برای شروع راه حل مناسبی است.

از دیگر سیستم های مدیریت محتوا می توان به جوملا، دروپال، دیتالایف انجین و ... اشاره کرد، همچنین به منظور راه اندازی ساده یک فروشگاه اینترنتی علاوه بر اینکه می توان از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کرد، می توان از فروشگاه سازهایی نظیر پرستاشاپ، اپن کارت، تومیتوشاپ و ... نیز استفاده کرد که به صورت تخصصی تر به منظور فروش آنلاین محصولات به کار برده می شوند.

سیستم هایی که اشاره کردیم(به جز مجنتو) به صورت کاملا رایگان منتشر شده اند و در اختیار همه قرار گرفته اند و شما هم می توانید به صورت رایگان با دریافت و نصب هرکدام وب سایت خود را راه اندازی کنید.

در صورتی که قبلا این کار را انجام باشید احتمالا قدری سردرگم شده اید بنابر این سعی می کنیم در مطالب آینده اشاره بیشتری به سیستم ها، نصب و راندازی آن ها داشته باشیم . همچنین به منظور راه اندازی سریع یک وب سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس، مطلبی توسط برخی از دوستان ما تهیه شده است که به سادگی با مطالعه ی یک مطلب 70 صفحه ای می توانید کلیه ی مراحل پیاده سازی یک وب سایت حرفه ای را فرا گرفته و وب سایت های حرفه ای پیاده سازی کنید که در این فایل کلیه مراحل به صورت گام به گام از تهیه هاست و دامنه تا راه اندازی وب سایت و انتشار محتوا آموزش داده شده است. در صورت نیاز به تهیه ی فایل از طریق تلگرام و ایمیل با ما در ارتباط باشید.