کسب درآمد وب سایت ها از کجاست ؟

در مطلب طراحی وب سایت به اهداف کلی طراحی وب سایت و اینکه چرا به وب سایت نیاز داریم به طور کلی اشاره کردیم در این مطلب با پلن های کسب درآمد وب سایت ها اشاره ای می کنیم.

وب سایت ها و اپلیکیشن های به ظاهر رایگان زیادی هر روزه منتشر می شوند که در نگاه اول به نظر رایگان می رسند و فکر می کنیم که چه سودی برای صاحبان آن ها دارد، اما همواره باید بدانیم که تا سود و یک پلن درآمدی پشت وب سایت نباشد و کسب درآمد وب سایت در نظر گرفته نشود وب سایتی هم راه اندازی نمی شود، در ادامه به توضیح برخی از منافع وب سایت ها برای صاحبان آن ها خواهیم پرداخت:

کسب درآمد وب سایت

کسب درامد وب سایت خبرگزاری ها، مجله های خبری و ... 

خبرگزاری ها، مجله های خبری و به طور کلی وب سایت هایی که مطالب جذابی برای مطالعه کاربران تهیه می کنند، هر روزه به دنبال جمع آوری مطالب و تولید محتوا هستند که کار چندان ساده ای هم نیست و مطالب را به رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهند، با جستجوی ساده در مورد تعرفه تبلیغات اینگونه وب سایت ها به سادگی با ضرب تعداد بنرهای نمایش داده شده در تعرفه ی آن ها می توان درآمد ماهیانه ی آن ها را تخمین زد که برای وب سایت های برتر در این زمینه حداقل درآمدی بالای 100 تا 200 میلیون تومان در ماه می باشد همچنین تولید محتوای هدفمند نیز راه دیگر درآمدی اینگونه وب سایت ها می باشد برای مثال وب سایتی که در زمینه پزشکی و سلامت در حال تولید محتوا می باشد با انتشار مطلبی از یک پزشک خاص و اشاره ای به راه ها تماس مبلغی را از پزشک دریافت می کند. بنابراین اگر وقت کافی برای جمع آوری و انتشار مطالب محتوای مناسب داشته باشید می توانید با راه اندازی وب سایت و انتشار محتوای با کیفیت به درآمد قابل ملاحظه ای دست یابید.

کسب درآمد وب سایت های دانلود

وب سایت های دانلود نرم افزار، برنامه ها، فیلم و موسیقی و ... علاوه بر اینکه با استفاده از تبلیغات می توانند درآمد خوبی داشته باشند با بسته بندی و فروش پستی نرم افزارها به افرادی که قابلیت دانلود آن ها را ندارند می توانند درآمد کسب کنند البته درآمد اینگونه از وب سایت ها از تبلیغات به اندازه وب سایت های خبرگزاری و مجله های خبری نیست. همچنین برخی از وب سایت ها فیلم و موسیقی با دریافت حق اشتراک ماهیانه درآمد زیادی دارند. اینگونه وب سایت ها نیز نیاز به تهیه ی هاست های دانلود با فضای بالا دارند علاوه بر آن نیاز به علاقه به مبحث فیلم و سریال لازم است تا نقدها و نظرهایی را در وب سایت منتشر کنند.

کسب درآمد وب سایت های فروشگاهیکسب درآمد وب سایت فروشگاهی

با سر و صدای زیاد وب سایت های فروشگاهی نظیر دیجی کالا، زنبیل، بامیلو و ... درآمد بالای وب سایت های فروشگاهی بر کسی پوشیده نیست در کنار پشتکار زیادی که برای به ثمر نشتن یک وب سایت فروشگاهی لازم است در صورتی که محصولات با کیفیت در کنار قیمت مناسب و همراه با پشتیبانی عرضه شود با بازاریابیمناسب می توان سهمی در این بازار پرسود داشت. اینگونه فروشگاه ها نیز در صورتی که کالای مناسب برای ارسال به صورت پستی داشته باشید و یا از قبل فروشنده کالا به صورت محله ای باشید می تواند بسیار مناسب باشد برای مثال در صورتی که یک فروشگاه موبایل که می تواند گوشی ها و لوازم جانبی را با قیمت مناسب تهیه کند و در فروشگاه خود به صورت محله ای و در سطح محدود ارائه کند، یک وب سایت فروشگاهی راه اندازی نماید و کالاهای خود را به سراسر ایران عرضه نماید به راحتی می تواند با ریسک پایین درآمد خود را چندین برابر کند.

 

کسب درآمد وب سایت های تبلیغات آنلاین

وب سایت های تبلیغات آنلاین نظیر دیوار و شیپور که سهم بیشتر بازدید آن ها از طریق اپلیکیشن موبایل است، نیز با استفاده از تغییر اولویت آگهی ها باعث دیده شدن بهتر برخی آگهی ها شده و در نتیجه مبلغی از آگهی دهنده دریافت می کنند.

بسیاری از شرکت ها، هتل ها، آژانس های مسافرتی و ... با راه اندازی وب سایت روند دسترسی به اطلاعات و سفارشات توسط مشتری را ساده تر کنند و این باعث افزایش درآمد آن ها شده در این این بین امروزه شاهد رشد زیاد وب سایت های واسط هستیم. وب سایت هایی که خودشان هیچ خدمت یا محصولی اراده نمی کنند و با ساده سازی ارتباط مشتری و عرضه کننده، سودهای بسیاری کسب می کنند برای مثال وب سایت هایی که لیست هتل ها یا تورها را از سراسر کشور به نمایش گذاشته و با گرفتن سفارش برای آژانس ها و هتل ها، پورسانت خوبی کسب می کنند و یا سرویس های سفارش آنلاین تاکسی که شاهد رشد سریع آن ها هستیم بدون اینکه وسیله ی نقلیه ای در اختیار داشته باشند با ایجاد ارتباط بین رانندگان و مسافرین درآمد بسیار بالایی کسب می کنند از این دست وب سایت ها در زمینه ی فروشگاه ها و اپلیکیشن ها نیز وجود دارند که واسطی بین عرضه کننده و درخواست کننده هستند.

بسیاری از وب سایت های دیگر نیز وجود دارند که به روش های متفاوتی درآمد کسب می کنند مخصوصا ایده های جدید که جایگزین وب سایت های قدیمی می شوند. در این بین می توان به وب سایت های کاریابی جدید همانند جابینجا اشاره کرد که واسطی بین پیمانکار و کارفرما هستند.